Bu web sitesini kullanmaya devam ederek, “Aydınlatma Metni”ni kabul etmiş olacaksınız.
KABUL EDİYORUM
Blog
“American Hospital The Bodrum Cup - The Year of Heroes”
TARİH
“American Hospital The Bodrum Cup - The Year of Heroes”
EKLEYEN
Daphnis Hotel
1989 yılında ahşap yat yapımı sanatına yönelik farkındalığı yaratma ve geliştirme amacıyla bir grup gönüllü tarafından oluşturulan The Bodrum Cup, aradan geçen onca yılda onbinlerce deniz meraklısının katılımı, yemek etkinlikleri, sanat atölyeleri, konserleri ve sosyal sorumluluk projeleriyle her yıl kültürel olarak daha da zenginleşti ve şimdilerde Akdeniz’in en büyük deniz festivali.
 
The Bodrum Cup; kurulduğu günden bugüne Mehmetçik Vakfı, Bodrum Sağlık Vakfı, Bodrum Deniz Kurtarma Derneği ve Türk Eğitim Vakfı çatısı altında oluşturulan The Bodrum Cup Eğitim Fonu gibi pek çok lokal ve ulusal vakıf ve fona destekte bulunmasıyla da çok sevilen saygın bir etkinlik.
 
31 senedir gerçekleşen bu etkinlik, Bodrum’un doğal ve tarihi zenginliklerinin tanıtılmasına da destek oluyor. Örneğin geçen sene 23 Ekim’de Gökova’nın ilk koyu olan Kissebükü’nün sahil kıyısında toplanan yelkenliler büyük bir çember oluşturarak iki gün boyunca görsel ve işitsel bir şölen sunmuştu. Evrensel dilde sonsuz sevgiyi simgeleyen bu çemberle doğayı korumanın önemi ve insan ile doğa birlikteliğinin gücü vurgulanmıştı.
 
Mavi Yolculuk Mutfağı yemek yarışması, The Bodrum Cup Art Show’u, Ajda Pekkan, Kenan Doğulu gibi sanatçılarla gerçekleştirdiği konserleri ve çeşitli sanat atölyeleriyle sporu sanat ve kültürle pekiştiren The Bodrum Cup; Türkiye ve Bodrum turizmine ve ekonomisine olumlu katkılar sağlıyor.
 
Her sene heyecanla beklenilen ve bu sene 32.´si düzenlenmesi planlanan Bodrum’un en büyük markası The Bodrum Cup, ülkemizde ve dünyada yaşanan korona salgını sebebiyle maalesef bu sene gerçekleşemiyor. Fakat bu sene The Bodrum Cup, 20 Ekim Salı günü, içinde bulunduğumuz süreçte en büyük mücadeleyi veren sağlık çalışanları için bir anma seyri gerçekleştirecek ve STS Bodrum okul gemisinde 32 yılın şampiyonları, “American Hospital The Bodrum Cup - The Year of Heroes” etkinliğinde bu yılın kahramanlarıyla buluşacak.
© Daphnis 2022. Tüm hakları saklıdır.